A Légikísérő Sorozat: A Légikísérő – Wikipédia

A minisorozat Chris Bohjalian 2018-as regénye alapján készült, a megfilmesítési jogokat Kaley Cuoco már a könyv megjelenése előtt megszerezte. Az Agymenőkből ismert színésznő nemcsak a producere, de főszereplője is lett a sorozatnak, ő alakítja Cassie Bowdent, a New York-i légikísérőt, aki egy rommá bulizott éjszaka után arra ébred egy bangkoki hotelszobában, hogy átvágott torokkal fekszik mellette a pasi, akit előző nap szedett fel még a repülőn. Nem kell izgulni, nem volt itt semmi spoiler, az egész sztori erre épül, illetve benne van az előzetesben is, ami alatt egyáltalán nem mellékesen a Toxic szól. Igen, az, aminek eredetijének klipjében Britney Spears stewardesskedett, ez a sorozat pedig egy erősen toxikus(! ) életet élő légikísérőről szól, vagyis nagyon sokat tapsikolhatott magában az, aki ezt a roppant találó zenét választotta az előzeteshez. Na de visszatérve a sztorihoz: Cassie Bowden az átbulizott éjszaka után ott szörnyülködik egy hotelszobában egy véres hulla felett, ezután pedig egy részeken át tartó rettegés, szenvedés, rejtélyeskedés, vádaskodás meg gyerekkori traumákra való visszaemlékezés következik, ha már arra az egy nyomorult éjszakára nem tud visszaemlékezni a főszereplő.

Filmek

Pánikba esik és menekülőre fogja, miközben a múltja, az FBI, néhány – igazán – elszánt bérgyilkos és Alex szelleme is folyton a nyomában vannak. A részegen átmulatott éjszaka után hullával az ágyban ébredtem típusú sztorikból (és úgy általában az egyetlen döntés és/vagy történés megváltoztathatja az egész életed típusúakból) kaptunk már néhányat, így abban sincs semmi meglepő, hogy Cassie menekülését a bűnüldöző szervek beismerő vallomásként értékelik, mint ahogyan a csetlő-botló karakter vakszerencséjét egy profi bérgyilkos hideg fejjel megtervezett és végrehajtott lépésének. Kaley Cuocot a legtöbben az Agymenők Pennyjeként ismerik; a 35 éves színésznő gyerekkora óta modellkedik, színészkedik és kölcsönzi hangját animációkhoz. Karrier szempontjából egy 12 évig futó sorozat egyszerre áldás és átok, mert hiába a kiszámíthatóság és az anyagi biztonság, a beskatulyázás esélye évről évre csak nő. Cassie karaktere sok ponton egyezik Pennyével, mindkettő vonzó nő, akinek megvan a magához való esze, de munkája miatt a többség butácskának tartja, kemény vidékről származik, ahol fiúként nevelték és az alkohol fontos szerepet tölt be az életében.

Az HBO új sorozata, A légikísérő nem nagy dobás: az alaptörténet ugyan egy klasszikus, bonyolult bűnügyi történet képével kecsegtet, a sorozat azonban mégsem erre, hanem a végtelenül sztereotipikus szereplőkre koncentrál. Azonban ha a hibákat zárójelbe tesszük, egy könnyed, lazításra alkalmas alkotást láthatunk, aminek még üzente is van. Vannak sorozatok, amiknek az a lényege, hogy végigvezessen egy komplex történeten, fokozatosan nyissa fel előtted annak egyre mélyebb rétegeit, majd harsányan az arcodba vágja, hogy "háhá, erre ráfaragtál, barátocskám, egész végig játszadoztam veled, és valójában ez a sztori kulcsa". Az HBO agyonpromózott sorozata, A légikísérő nem ilyen – pont ezért az agyonpromózás. Az alaptörténet sok jóval kecsegtet Pedig adott lenne az alapanyag egy jó gondolkodós, bűnügyi sorozathoz: Cassandra Bowden légiutas-kísérőként dolgozik, és egy bangkoki járaton találkozik a titokzatos, sármos üzletemberrel, Alex Szokolovval. A landolás után Alex el is hívja randira Cassie-t, a temérdek alkohollal megtámogatott este szépen is alakul.

838 A légikísérő (The Flight Attendant), alkotó: Steve Yockey, szereplők: Kaley Cuoco, Michiel Huisman, Rosie Perez, amerikai krimisorozat, 1. évad (8 rész, 40-45 perc), 2020-, 12 éven aluliaknak nem ajánlott! Minden Pennyt megér? Egy alkoholproblémákkal küzdő légikísérő csúnya ügybe keveredik és egyáltalán nem biztos, hogy élve kikerül belőle. Az Agymenők Pennyjével készült sorozat egyszerre véres és vicces, miközben a cselekmény a valóság és a főszereplő képzelete között ingázik. A légikísérő az egyik első olyan produkció, melynek márciusban kényszerűen leállított forgatását szigorú biztonsági intézkedések betartása mellett folytat(hat)ták augusztusban. Az első évad novemberi megjelenésével szinte egyidőben a másodikat is berendelték. Cassie Bowden (Kaley Cuoco) légikísérő, akik igyekszik mindig az utasok kedvében járni és munkáját magas színvonalon elvégezni. Ebben a szándékában még az sem tudja megakadályozni, hogy masszív alkoholista. Egyik útja alkalmával egy forró éjszakát tölt el dúsgazdag utasával, Alex Sokolovval ( Michiel Huisman), akit másnap átvágott torokkal talál maga mellett az ágyban.

Teljes film

  1. A légikísérő sorozat 6
  2. A légikísérő sorozat videa
  3. A légikísérő sorozat 3
  4. A légikísérő sorozat son
  5. Felvételi értékelő lap top

Amikor A légikísérő (The Flight Attendant) 2020 novemberében debütált az HBO Maxon, gyorsan a platform első áttörő sikere lett. A sorozat az alkoholista légiutas-kísérő, Cassie Bowden (Kaley Cuoco) egy vad bangkoki éjszakáját követte végig, amelynek végén főhősnőnk egy holttest mellett ébredt. Ettől kezdve Cassie egy csomó rossz döntést hoz, amelyek egy potenciálisan halálos összeesküvésbe vezetik, és a bűntényt vizsgáló rendőrök számára hamar az első számú gyanúsítottá válik. A légikísérő hamarosan visszatér a második évaddal, amelyben nem kevesebb káosz és veszély vár Cassiere. Cassie Bowden (Kaley Cuoco) már józan életét éli Los Angelesben, miközben szabadidejében CIA-ügynökként dolgozik. Ám amikor egy tengerentúli megbízatás során véletlenül szemtanúja lesz egy gyilkosságnak, újabb nemzetközi intrikába keveredik. Az évadot Los Angelesben, Berlinben és Reykjavíkban forgatták. A légikísérő 2. évada április 21-én érkezik az HBO Maxra.

A légikísérő – Wikipédia

Történet arról, hogyan változik meg egy ember élete egyetlen éjszaka alatt. Cassandra Bowden légikísérő a dubaji szállodai szobájában ébred másnaposan, az előző éjszakai buli után. A probléma az, hogy egy hulla hever mellette az ágyban, és fogalma sincs arról, mi történt. A rendőrségtől való félelmében Cassandra úgy tesz, mintha mi sem történt volna, csatlakozik a többi stewardesshez és a pilótákhoz. New Yorkban az FBI várja, és a dubaji tartózkodásáról faggatják. Chris Bohjalian regényéből. Eredeti cím: The Flight Attendant Készítők: Steve Yockey Főszereplők: Kaley Cuoco, Michiel Huisman, Zosia Mamet

Innentől kezdve az egész olyan lesz, mint egy nagyon csúnya tömegszerencsétlenség az autópályán, amit nem akarsz látni, de nem bírod ki, hogy ne bámuld. Eszembe jutott közben a Másnaposok-sorozat, az is, hogy néha kicsit hitchcocki akar lenni a hangulat, miközben a képi világ sokszor leginkább egy videóklipre emlékeztet, mert minden harmadik percben osztott képernyős vágóképeket mutogatnak, aztán rájöttem, hogy A légikísérő valójában pont olyan, mintha Fejős Éva elkezdett volna thrillert írni. Ezzel persze nincs semmi baj, a kijárási korlátozások közepén, amikor mindenki a lakásában rohad, tényleg nincs szükség nagy megfejtésekre, az agyunk kikapcsolására tökéletesen megfelel egy alkoholista légikísérő totálisan lehetetlen sztorija is, még ha a stewardess-es klisé mellett rácsúszik arra a filmes klisére is, miszerint pár rész után már mindenki gyanús lesz, még maga a hulla is. Azokról a klisékről nem is beszélve, hogy a meggyilkolt férfinek túlságosan is befolyásos, gazdag családja van, hogy feltűnik egy fekete bőrkesztyűben, pillangókéssel hadonászó, középkorú, boszorkányos külsejű nő, vagy hogy a főszereplő legjobb barátnője egy rendkívül jó kapcsolatokkal rendelkező ügyvéd, akinek pasija fél pillanat alatt meg tud hekkelni agyonbiztosított rendszereket egy fapados laptopról is.

Teljesen megértem, ha valaki ennek a pokoli járványhelyzetnek a közepén úgy érzi, kattintania kell az HBO-n agyonreklámozott The Flight Attendant/A légikísérő című sorozatra, mert hát az előzetes szerint van benne utazás, szép emberek, meg egy kis vér, ami előre vetítheti, hogy lesz benne valami mérsékelt izgalom is. Azt már kevésbé értem, hogy én miért kattintottam közvetlenül azután, hogy a szerkesztőségi levlistánkon az egyik kollégám azt írta, az első részen három nap alatt rágta át magát, egy másik pedig mindössze tíz percet bírt belőle. Ha valaki hozzám hasonlóan ezek után mégis elindítja, majd meghallja a zenét, nem kell megijedni, hogy rossz helyre kattintott, nem a New Pope intrója indult el, csak a dal ugyanaz. Persze a Good Time Girl című szám nagyon találó, alatta viszonylag gyorsan, kerek egy percben ledarálják nekünk azt a klisét, amit amúgyis mindenki gondol a légikísérőkről: hogy amikor nem a repülőn sétálnak fel-alá italokkal a kezükben, akkor különböző városokban bulikáznak és pasiznak.

A szex és a vér ábrázolása nincs elmismásolva, a cselekmény egyszerre vicces, izgalmas és drámai, a zene, a vágás és a képi világ úgy idézi meg a klasszikusokat, hogy magát modernnek és kísérletezőnek állítja be, ez egyébként sok mai tévés alkotásra (is) igaz. Az egyébként kifejezetten pörgős sztori erősen épít a főszereplő függőségére, múltbeli viselt dolgaira és legalább annyiszor vagyunk a fejében, mint a jelenben, a valóságban, elszállt, lebegő érzést keltve ezzel. Az egész olyan, mint egy sokrészes pánikroham, ami lázasan igyekszik kifutni valahova. Bárhova, amit megoldást jelenthet. A mellékszálak és a többi szereplő leginkább azért vannak, hogy összezavarjanak minket, nélkülük egy egyszerű és lineáris monodrámát kapnánk. A légikísérő lehetne könnyed krimi, de valamiért mégsem szeretne az lenni és emiatt nem feltétlenül fog mindenkinek bejönni, különösen igaz ez a műfaji keveredésre és ennek okán komplexebb sorozatélményre utazó kivitelezésre és a színészi játékra (elsősorban Cuocoé).

  1. Elvira mav menetrend hu
  2. Orosz szén arab news
  3. Székesfehérvár kórház nőgyógyászat
  4. Domi tours euro árfolyam
  5. Mezőcsáti strand felújítás
  6. A nagy terv 2020
  7. Muffik szenzoros ortopédiai szőnyeg
  8. Spar nyitvatartas baja
  9. Eladó ház bucsuszentlászló
  10. 5 éves fiúnak játék 3500
  11. Alacsony vergara tuenetei 2018
Wed, 21 Sep 2022 18:28:25 +0000